Havuz Yapımı Ve Havuz Kimyasalları

0
113

Havuz Yapımı Ve Havuz Kimyasalları

Profesyonel olarak faaliyet gösterdiğimiz havuz yapımı sektöründe uzun yıllardır başarılı işler yapmaktayız. En kaliteli ürünleri kullanıp havuz yapımını en iyi şekilde sizlere sunmaktayız. Havuz yapımı oldukça zor bir iştir ve aşırı dikkat gerektirir. bir havuz tam 15 günde tamamlanmaktadır.

İlk olarak havuz alanının ölçüleri alınarak işe başlanır ve ölçü alınan yerin hafriyat işleri yapılır.  Sonra çalışma betonu atılıp kalıp işçiliğine başlanır. Demir döşenir filtrasyon altyapı sistemi yapılır. Sonrasında kalıplar söküldükten sonra havuz dengeye alınır. Havuz izolasyonu yapıldıktan sonra havuz dışı yerler yapılır ve müşteriye havuz bakımı ile ilgili kısa bir eğitim verdikten sonra teslim edilir.

Havuz İlaçlama

Yüzücüler için enfeksiyon riski taşıyan, havuz suyu içindeki hastalık yaratan virüsler vs. çok kısa süre içinde havuz ilaçlama ile öldürmek zorundadır.Bakteri, virüs, yosun sporları ve benzerlerinin öldürülmeleri için havuz ilaçlama yeterlidir. Bunlar oluşturacakla-rı kirliliğin ve sonuçlarının da ayrıca oksidasyon (ıslak yanma) ile ortadan kaldırılması zorunluluktur. Havuz duvarlarına yapışan sümük, balgam vs. yosunlaşma ortamını arttırır.

Havuz suları için uygun dezenfeksiyon yöntemi aşağıdaki gerekleri yerine getirmek zorundadır;

–                    Havuz suyu içinde hızlı dezenfeksiyon yapabilmelidir.

–                    Filtre cihazı tarafından tutulamayan organik kirliliği okside edebilmelidir.

–                    Havuz suyu dezenfeksiyon etkisi basit ve güvenilir bir şekilde ölçülebilmelidir.

Deney seti ile ölçümler çabuk ve basit olarak problemsizce yapılır. Her iki klor değeri günlük havuz işletmesinin başlangıcında, ortasında ve sonunda ölçülmeli, işletme kitabına yazılmalı ve bu değer serbest klor miktarı otomatik ölçüm cihazının gösterdiği değerle karşılaştırılmalıdır. Daha detaylı bilgi almak için bizimle İLETİŞİME geçiniz.

 

CEVAP VER