iPhone 7’nin Türkiye fiyatı ne olacak?

0
133

Apple yeni cep telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın özelliklerini tanıttı.

iPhone 7, 16 Eylül tarihi itibariyle satışa sunulacak. 32 GB’lık model için 649 dolar fiyat belirlendi. Telefonun Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmadı, ancak 3.800 lira seviyesinde olması bekleniyor.
Telefon; siyah, simsiyah, roze altın, altın ve gümüş renk seçenekleri eşliğinde satışa sunulacak.
Apple’ın yeni akıllı telefonlarını almak isteyen Amerikalı tüketiciler, 9 Eylül’de ön sipariş verebilecek. Telefonlar 16 Eylül’de satışa sunulacak. Yeni Apple Watch’a da 16 Eylül’den itibaren, Nike+ modeline ise ekim ayında sahip olunabilinecek.
Çift kamera geldi
Apple’ın merkezi San Francisco’da yapılan sunumda, iPhone 7’nin 12 megapiksel arka kamerası ve 7 megapiksel ön kamerası bulunduğu ifade edilirken, iPhone 7 Plus’ın ön kamerasına ek olarak arka bölümünde geniş açı ve telefoto özelliğine sahip iki kamerasının olduğu ve kullanıcıların 2x optik zoom ve 10x dijital zoom yapabileceği belirtildi.
Sunumda, 4,7 inch (11,9 cm) ekran boyutu ile 1334×750 ekran çözünürlüğüne sahip iPhone 7’nin ve 5,5 inch (14 cm) ekrana boyutu ile 1920×1080 ekran özünürlüğüne sahip iPhone 7 Plus’ın su geçirmeyen özellikte olduğu bilgisi paylaşıldı.
Telefonların siyah, gümüş grisi, altın sarısı, kırmızı altın ve “jet black” adında siyah renkler arasından seçilebileceği kaydedildi.
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus suya ve toza dayanıklı olarak üretildi.
Daha önceki iPhone’lara göre en uzun pil ömrüne sahip
Sunumda, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın yeni A10 çip sayesinde, bir önceki model olan iPhone 6’ya göre işlem hızının 2 kat, grafik hızının da 3 kat daha hızlı olacağı, yeni modellerin “3D Touch” özelliklerine ve daha önceki iPhone’lara göre en uzun pil ömrüne sahip olacağı ve 32 GB, 128 GB ile 256 GB kapasitelerinde piyasaya sunulacağı duyuruldu.
Optik imaj sabitleyici 
Hem iPhone 7’de hem de iPhone 7 Plus’ta optik imaj sabitleyici bulunuyor, ‘wo tone flash’ adı verilen özellik sayesinde karanlıkta iki kat daha fazla ışık alınıyor.
iPhone 7’nin ön kamerası 7 MP ve HD özelliği ile sunuldu.
Yeni iPhone’ların arka kameraları ise 12 MP. iPhone 7 Plus’taki iki arka kameradan biri geniş açı, diğeri ise telefoto lensi olarak kullanılmış.
iPhone 7 ve 7 Plus retina HD ekrana da sahip. Ekran ise bir önceki modele oranla yüzde 25 daha parlak.
Kulaklık girişi yok
Alüminyum gövdeye sahip yeni iPhone’larda eski modellerde olduğu gibi kulaklık girişinin olmayacağı, Apple’ın telefonların yanında kablosuz kulaklık vereceği ve “AirPods” adı verilen bu kulaklıkların kendi çipleri sayesinde Bluetooth teknolojisinden daha iyi iletişim ve verimlilik sağlayacağı bildirildi.
Öte yandan, kendi kablolu kulaklıklarını kullanmak isteyen kişilerin bir adaptör sayesinde yeni modellere bağlantı gerçekleştirebileceği, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın stereo hoparlörlere sahip olacağı belirtildi.

CEVAP VER